Oficiální stránky zastoupení AutoSock v ČR.

Často kladené otázky


Manipulace a velikost

Velikost AutoSocku záleží na rozměrech vašich pneumatik. Jednoduše zadejte své rozměry pneumatik do "AutoSock konfigurátor" na levé straně a zobrazí se vám odpovídající Autosock. Pokud konfigurátor nezobrazí žádný produkt, kontaktujte nás. Rádi vám poradíme.

Ne. Musíte jen zastavit svůj vůz a zatáhnout ruční brzdu. Ujistěte se, že auto není při montáži na svahu. Přetáhněte AutoSock přes hnací pneumatiky zvrchu dolů (dokud je to možné) a pak popojeďte cca o 1m. Přetáhněte zbytek AutoSocku přes pneumatiku. AutoSock se automaticky samovystředí během jízdy. Pokud jste zapadli, postupujte viz výše a trochu protočte pouze kolo namísto popojíždění s vozidlem.

Balení obsahuje jeden pár (2 ks AutoSock), které mají být namontovány na hnací kola.

Jsou pravděpodobně mokré a špinavé. Dejte je zpět do jejich skladovacího sáčku (můžete použít přibalené rukavice). Když se dostanete domů, osušte je a odstraňte špínu a nezapomeňte je dát zpět do auta pro příští použití!

Technologie

AutoSock je textilní potah pneumatiky, který zvyšuje trakci (tah kola) na zledovatělých a zasněžených zimních silnicích. AutoSock je velmi snadný a rychlý na montáž a demontáž – mnohem jednodušší a rychlejší než jakýkoli kovový sněhový řetěz.

Je dobře známo, že sníh a led se lepí/drží na textiliích. AutoSock je vyroben ze 100% high-tech vláken. Tato vlákna, která se stanou při použití chlupatější, jsou uspořádána v určitém vzoru, aby se optimalizovala přilnavost. Pneumatika vozu vytváří při jízdě na sněhu a ledu vodní film. Kombinací tlaku pneumatiky, vodního filmu a speciálního materiálu vzniká vysoká přilnavost s protiskluzovými účinky, což zajišťuje velmi dobrou funkčnost na sněhu a ledu.

AutoSock je účinnější než zimní pneumatiky a jsou také účinnější než kovové sněhové řetězy v určitých situacích. Byly testovány a formálně schváleny několika předními automobilkamií a TÜV SÜD v Německu. AutoSock lze montovat na zimní i letní pneumatiky.

AutoSock nemá problémy s hlasitým drnčením nebo kodrcavou jízdou na hrbolaté cestě jako kovové sněhové řetězy. Protože neexistuje nebezpečí poškození konstrukce vozidla, AutoSock je schválen pro použití až do rychlosti 50 km/h (samozřejmě vaše rychlost by měla být uspůsobena stavu vozovky a počasí).

Použití

AutoSock zlepšuje záběr kola na zasněženém nebo zledovatělém povrchu. Doporučuje se sundat AutoSock, když se dostanete zpět na vozovku bez sněhu nebo ledu (např. suchý asfalt). Při schvalovacích testech TÜV AutoSock splnil normu sněhových řetězů ÖNorm 5117 (vzálenost a odolnost sněhových řetězů). Nicméně jízda na asfaltu a betonu se nedoporučuje, protože značně zvyšuje opotřebení tkaniny.

Ano. AutoSock může být použit se všemi bezpečnostními elektronickými systémy jako jsou – ESP, ASC+T, ASR, ABS. Na rozdíl od jiných tradičních řetězů, AutoSock zlepšuje výkon elektronických bezpečnostních systémů jako takových.

Ano. Umístěte AutoSock na přední kola.

Ano. Umístěte AutoSock na zadní kola. Pro lepší brzdění a řízení byste měli zvážit další pár na přední kola.

Ano. Umístěte AutoSock na všechny čtyři kola.

AutoSock lze použít na cestách, kde značka vyznačuje povinnost použití sněhových řetězů v celé Evropské unii (Rakousko, Německo, Slovinsko, Francie, Česká republika, Slovensko atd.) a také ve Švýcarsku.

AutoSock lze použít na cestách, kde značka vyznačuje povinnost použití sněhových řetězů např. v Německu, Slovinsku, Francii, České republice, Slovensku, Švýcarsku atd.

Ano. AutoSock funguje i s vozidly, které mají malou vzdálenost mezi pneumatikou a tělem vozu a pneumatikou a zavěšením kola.

Ano. Není to problém, pokud velikost AutoSocku odpovídá velikosti pneumatik z druhého vozidla. Můžete zkontrolovat, zda vaše velikost AutoSocku zahrnuje pneumatiky, které chcete použít – stačí zadat nové rozměry pneumatik do "AutoSock konfigurátor" na levé straně.

Ano můžeš! AutoSock je 100% textil a nepoškozuje ráfky jako kovové sněhové řetězy!